Football Predictions for 29 June 2019

League Time Home – Away 1 X 2 Score Picks
League Time Home – Away 1 X 2 Score Picks
Africa » Africa Cup of Nations 15:30 UK Mauritania vs Angola 20 27 53 0:0 2
Africa » Africa Cup of Nations 18:00 UK Cameroon vs Ghana 32 28 40 0:0 X
Africa » Africa Cup of Nations 21:00 UK Benin vs Guinea Bissau 44 28 28 0:0 1
Australia » Capital Territory 08:00 UK Riverina vs Belconnen United 2 33 65 3:1 2
Australia » Capital Territory 08:30 UK Monaro Panthers vs Cooma 9 37 54 2:2 2
Australia » Northern NSW 08:00 UK Broadmeadow vs Adamstown Rosebud 60 32 8 3:1 1
Australia » NPL NSW 10:00 UK Druitt Town Rangers vs Wollongong Wolves 19 37 44 1:4 X2
Australia » NPL Queensland 07:00 UK Sunshine Coast vs Magpies Crusaders 26 39 35 1:3 X2
Australia » NPL Queensland 09:00 UK Brisbane Strikers vs Queensland Lions 13 37 50 1:4 2
Australia » NPL Queensland 09:30 UK Eastern Suburbs vs Brisbane City 33 40 27 1:3 1X
Australia » NPL Queensland 10:00 UK Moreton Bay Utd vs Brisbane U21 38 39 23 1:6 1X
Australia » NPL South Australian 06:30 UK Adelaide City vs Adelaide Raiders 30 37 33 3:2 X
Australia » NPL South Australian 06:30 UK Para vs Blue Eagles 22 35 43 2:1 X2
Australia » NPL South Australian 08:30 UK West Adelaide vs Adelaide U21 31 38 31 0:3 X
Australia » NPL South Australian 08:30 UK NE Metrostars vs Adelaide Comets 37 35 28 1:1 1X
Australia » NPL South Australian 10:30 UK Adelaide Olympic vs Croydon Kings 41 37 22 1:0 1X
Australia » NPL Tasmania 05:15 UK Devonport vs South Hobart 49 34 17 4:1 1X
Australia » NPL Tasmania 07:30 UK Launceston vs Olympia Warriors 25 37 38 0:3 X2
Australia » NPL Tasmania 07:30 UK Glenorchy Knights vs Kingborough Lions 52 34 14 1:4 1
Australia » NPL Victoria 05:45 UK Avondale FC vs Green Gully 64 31 5 1:2 1
Australia » NPL Victoria 09:00 UK Port Melbourne Sharks vs Melbourne Knights 29 35 36 2:1 X2
Australia » NPL Victoria 09:00 UK Altona Magic vs Kingston City 40 37 23 3:1 1X
Australia » NPL Western Australia 08:00 UK Perth Glory U21 vs Armadale 45 35 20 1:1 1X
Australia » NPL Western Australia 08:00 UK ECU Joondalup vs Cockburn City 16 36 48 2:1 X2
Australia » NPL Western Australia 08:00 UK Bayswater vs Balcatta 34 39 27 1:2 1X
Australia » NPL Western Australia 08:00 UK Stirling Lions vs Sorrento 11 37 52 3:2 2
Australia » NPL Western Australia 08:00 UK Inglewood Utd vs Floreat Athena 11 37 52 3:0 2
Australia » NPL Western Australia 08:00 UK Rockingham City vs Perth SC 3 31 66 3:2 2
Belarus » Vysshaya Liga 15:00 UK FC Minsk vs FC Gomel 39 30 31 3:2 X
Belarus » Vysshaya Liga 17:00 UK Gorodeja vs Slutsk 42 33 25 1:0 1X
Belarus » Vysshaya Liga 18:45 UK Brest vs Isloch Minsk 55 27 18 5:1 1
Brazil » Serie C 19:00 UK EC Sao Jose vs Tombense 52 31 17 2:0 1
Brazil » Serie C 21:00 UK Globo vs Imperatriz 48 32 20 1:1 1X
Brazil » Serie C 21:00 UK Nautico vs ABC 51 30 19 1:1 1
Brazil » Serie C 23:15 UK Boa vs Remo 38 31 31 2:2 X
China » Jia League 08:30 UK Guizhou Zhicheng vs Beijing EG 41 36 23 2:0 1X
China » Jia League 08:30 UK Changchun Yatai vs Heilongjiang Lava 43 34 23 1:1 1X
China » Jia League 10:30 UK Xinjiang Tianshan vs Shijiazhuang 30 34 36 1:0 X
China » Jia League 12:30 UK Shanghai Shenxin vs Meizhou Hakka 22 33 45 1:7 X2
China » Jia League 12:35 UK Nantong Zhiyun vs Qingdao Huanghai 28 33 39 1:1 X2
China » Super League 12:35 UK Beijing Renhe vs Dalian Yifang F.C. 30 33 37 1:3 X
China » Super League 12:35 UK Chongqing Lifan vs Tianjin Teda 33 34 33 1:0 X
China » Super League 12:35 UK Guangzhou R&F vs Henan Jianye 47 36 17 2:0 1X
China » Super League 12:35 UK Hebei vs Wuhan Zall 50 34 16 0:2 1
Estonia » Meistriliiga 14:00 UK Maardu vs Levadia 8 28 64 1:6 2
Estonia » Meistriliiga 17:00 UK Kuressaare vs Narva 25 35 40 1:1 X2
Finland » Kakkonen Group A 15:00 UK Viikingit vs Kiffen 41 36 23 2:2 1X
Finland » Kakkonen Group A 15:00 UK PEPO vs Lahden Reipas 42 38 20 1:1 1X
Finland » Kakkonen Group A 15:00 UK NJS vs Sudet 36 37 27 2:0 1X
Finland » Kakkonen Group B 15:00 UK Gnistan vs KaPa 55 30 15 3:3 1
Finland » Kakkonen Group B 15:00 UK P-Iirot Rauma vs EPS 31 38 31 1:1 X
Finland » Kakkonen Group B 15:00 UK Tampere Utd vs KaaPo 14 33 53 1:0 2
Finland » Kakkonen Group B 15:00 UK Espoo vs Jazz Pori 42 36 22 1:4 1X
Finland » Kakkonen Group B 16:00 UK SalPa vs Ilves 2 46 36 18 4:0 1X
Finland » Kakkonen Group C 15:00 UK PK-37 vs VIFK 41 37 22 2:1 1X
Finland » Kakkonen Group C 15:00 UK Vaajakoski vs Hercules 41 38 21 1:2 1X
Finland » Veikkausliiga 15:00 UK VPS vs Ilves 23 29 48 1:2 2
Finland » Veikkausliiga 15:00 UK HJK vs KuPS 39 31 30 1:1 X
Finland » Veikkausliiga 20:15 UK Rovaniemi vs KPV Kokkola 44 28 28 0:0 1
Finland » Ykkonen 15:00 UK Jaro vs MuSa 49 31 20 3:3 1X
Finland » Ykkonen 15:00 UK AC Kajaani vs MyPa 51 35 14 2:2 1
Finland » Ykkonen 15:00 UK Haka vs AC Oulu 40 31 29 2:1 1X
Iceland » Inkasso-deildin 15:00 UK Magni vs Olafsvik 22 34 44 0:0 X2
Iceland » Inkasso-deildin 15:00 UK Fjolnir vs Thor Akureyri 23 37 40 4:0 X2
Ireland » Division 1 19:30 UK Longford vs Cobh Ramblers 63 27 10 1:0 1
Japan » J-League 10:00 UK Yamaga vs G-Osaka 26 30 44 1:3 X
Japan » J-League 11:00 UK FC Tokyo vs Yokohama M. 30 31 39 4:2 X
Japan » J-League Division 2 10:00 UK Tochigi vs Ehime 37 29 34 1:2 X
Japan » J-League Division 2 10:00 UK Omiya Ardija vs Kanazawa 41 31 28 0:0 1X
Japan » J-League Division 2 10:00 UK Chiba vs Machida 30 33 37 1:2 X
Japan » J-League Division 2 10:00 UK Yokohama vs Okayama 31 31 38 5:1 X
Japan » J-League Division 2 10:00 UK Kofu vs Tokushima 46 30 24 0:1 X
Japan » J-League Division 2 10:00 UK V-Varen Nagasaki vs Ryukyu 38 34 28 3:2 1X
Japan » J-League Division 2 11:00 UK Montedio Yamagata vs Kashiwa 20 30 50 0:1 2
Japan » J-League Division 2 11:00 UK Kyoto vs Mito 42 29 29 2:2 1
Japan » J-League Division 2 11:00 UK Kagoshima Utd vs Albirex Niigata 20 31 49 1:3 X2
Latvia » Optibet Virsliga 15:00 UK Spartaks vs RFS 23 33 44 1:0 X2
Norway » Division 2 – Group 1 12:00 UK Halden vs Brattvag 45 35 20 2:1 1X
Norway » Division 2 – Group 1 13:30 UK Egersunds vs Byasen 49 31 20 5:0 1X
Norway » Division 2 – Group 1 15:00 UK Moss vs Stjordals Blink 34 38 28 1:3 1X
Norway » Division 2 – Group 1 15:00 UK Sola vs Arendal 12 36 52 0:2 2
Norway » Division 2 – Group 1 15:00 UK Nardo vs Fredrikstad 8 33 59 0:1 2
Norway » Eliteserien 17:00 UK Rosenborg vs Kristiansund 54 29 17 1:0 1
Norway » OBOS-ligaen 14:30 UK Ham-Kam vs Raufoss 42 33 25 1:2 1X
South America » Copa América 00:00 UK Colombia vs Chile 42 30 28 0:0 X
South America » Copa América 20:00 UK Uruguay vs Peru 54 27 19 0:0 1
South Korea » K League 1 11:00 UK Jeju Utd vs Daegu 25 32 43 1:1 X2
South Korea » K League 1 11:00 UK Suwon Bluewings vs Gyeongnam 45 33 22 0:0 1X
South Korea » K League 2 11:00 UK Daejeon vs Gwangju FC 29 30 41 0:1 X
South Korea » K League 2 11:00 UK Ansan Greeners vs Seoul E. 46 29 25 1:0 1
Spain » Segunda Division B Losers Play Offs 18:30 UK Ponferradina vs Hercules 38 31 31 1:0 X
Sweden » Allsvenskan 15:00 UK Ostersunds vs Goteborg 39 33 28 0:0 1X
Sweden » Allsvenskan 17:00 UK Falkenbergs vs Elfsborg 28 32 40 2:1 X2
Sweden » Allsvenskan 18:00 UK Sundsvall vs AFC Eskilstuna 37 32 31 0:0 X
Sweden » Division 1 – Norra 15:00 UK Gefle vs Forward 47 34 19 1:0 1X
Sweden » Division 1 – Norra 15:00 UK Karlstad vs Rynninge 54 32 14 3:2 1
Sweden » Division 1 – Norra 15:00 UK Linkoping City vs Akropolis 35 38 27 2:3 1X
Sweden » Division 1 – Norra 15:00 UK Sollentuna vs Vasalunds 27 35 38 1:0 X2
Sweden » Division 1 – Norra 15:00 UK Sandvikens vs Umea FC 29 35 36 0:0 X2
Sweden » Division 1 – Södra 15:00 UK Eskilsminne vs Tvaakers 38 35 27 0:3 1X
Sweden » Division 1 – Södra 15:00 UK Torns vs Oskarshamns 40 36 24 2:2 1X
Sweden » Division 1 – Södra 15:00 UK Atvidabergs vs Kristianstads 51 34 15 1:2 1
Sweden » Division 1 – Södra 15:00 UK Trollhattan vs Lunds 55 30 15 2:2 1
Sweden » Division 1 – Södra 15:00 UK Landskrona vs Utsiktens 30 36 34 1:0 X
Sweden » Division 2 – Norra Götaland 13:00 UK Gauthiod vs Torslanda 51 33 16 1:0 1
Sweden » Division 2 – Norra Götaland 13:00 UK Vargarda IK vs Savedalens 34 36 30 1:2 X
Sweden » Division 2 – Norra Götaland 13:00 UK Stenungsunds vs Vanersborgs FK 44 34 22 2:3 1X
Sweden » Division 2 – Norra Götaland 14:00 UK Orebro Syr. vs Grebbestads 50 34 16 0:3 1
Sweden » Division 2 – Norra Götaland 15:00 UK Lidkopings FK vs Amal 52 33 15 3:0 1
Sweden » Division 2 – Norra Götaland 15:00 UK Nordvarmland vs Uddevalla 47 37 16 1:1 1X
Sweden » Division 2 – Norra Svealand 13:00 UK Sundbybergs vs Lidingo IFK 32 36 32 0:4 X
Sweden » Division 2 – Norra Svealand 13:00 UK Karlbergs vs Gute 46 32 22 5:0 1X
Sweden » Division 2 – Norra Svealand 15:00 UK Kvarnsvedens vs Mora 44 35 21 3:1 1X
Sweden » Division 2 – Norra Svealand 15:00 UK Kungsangens vs IFK Stocksund 22 36 42 0:1 X2
Sweden » Division 2 – Norra Svealand 15:00 UK Upsala vs Hudiksvalls 35 37 28 4:1 1X
Sweden » Division 2 – Norra Svealand 15:00 UK Enkopings SK vs Valbo FF 50 35 15 0:1 1
Sweden » Division 2 – Norrland 13:00 UK Skelleftea vs Friska Viljor 33 36 31 2:0 X
Sweden » Division 2 – Norrland 13:00 UK Timra vs IFK Lulea 18 39 43 0:3 X2
Sweden » Division 2 – Norrland 13:00 UK Anundsjo vs IFK Umea 19 36 45 2:0 X2
Sweden » Division 2 – Norrland 15:00 UK Kramfors-Alliansen vs Sandviks 24 37 39 1:0 X2
Sweden » Division 2 – Norrland 15:00 UK Ytterhogdals vs Gottne IF 45 35 20 1:2 1X
Sweden » Division 2 – Östra Götaland 13:00 UK Hassleholms IF vs Nassjo 51 34 15 3:0 1
Sweden » Division 2 – Östra Götaland 13:00 UK IFK Berga vs Nosaby IF 46 35 19 4:1 1X
Sweden » Division 2 – Östra Götaland 15:00 UK Dalstorps vs Husqvarna 31 35 34 0:1 X
Sweden » Division 2 – Östra Götaland 15:00 UK Osterlen FF vs Raslatts 55 34 11 4:2 1
Sweden » Division 2 – Östra Götaland 15:00 UK Rappe GOIF vs IFK Hassleholm 42 36 22 2:2 1X
Sweden » Division 2 – Södra Svealand 13:00 UK Enskede vs Aspudden Tellus 53 31 16 4:0 1
Sweden » Division 2 – Södra Svealand 13:00 UK Stockholm Internazionale vs Assyriska IF 40 34 26 0:1 1X
Sweden » Division 2 – Södra Svealand 15:00 UK Sodertalje FK vs AFK Linkopings 24 38 38 4:0 X2
Sweden » Division 2 – Södra Svealand 15:00 UK Motala vs Huddinge 54 31 15 2:2 1
Sweden » Division 2 – Västra Götaland 12:00 UK Onsala vs Stafsinge 53 38 9 2:1 1
Sweden » Division 2 – Västra Götaland 12:30 UK Vinbergs vs Olympic 28 41 31 1:5 X2
Sweden » Division 2 – Västra Götaland 13:00 UK Rosengard vs Ullareds IK 57 37 6 1:1 1
Sweden » Division 2 – Västra Götaland 13:00 UK Assyriska BK vs Hittarps 15 37 48 0:0 X2
Sweden » Division 2 – Västra Götaland 13:00 UK IFK Malmo vs Halmia 24 39 37 1:2 X2
Sweden » Division 2 – Västra Götaland 15:00 UK Prespa Birlik vs Eslovs 36 41 23 3:1 1X
Sweden » Division 2 – Västra Götaland 15:00 UK Angelholms vs Qviding 32 42 26 3:0 1X
Thailand » Thai Premier League 11:45 UK Bangkok Utd vs Sukhothai 46 32 22 2:2 1X
Thailand » Thai Premier League 12:00 UK Nakhon Ratchasima vs PTT Rayong 38 33 29 0:1 1X
Thailand » Thai Premier League 13:00 UK Chiangmai FC vs Samut Prakan City 24 33 43 2:2 X2
Thailand » Thai Premier League 14:00 UK Suphanburi vs Chainat 38 33 29 1:0 1X
USA » MLS 01:00 UK New York Red Bulls vs Chicago Fire 55 31 14 3:1 1
USA » MLS 03:00 UK Colorado Rapids vs Los Angeles FC 13 34 53 1:0 2
USA » MLS 21:00 UK Minnesota United vs FC Cincinnati 60 29 11 7:1 1
USA » MLS 23:00 UK Atlanta United vs Montreal Impact 47 29 24 2:1 1
USA » USL Championship 00:30 UK Hartford Athletic vs Bethlehem 44 34 22 0:3 1X
USA » USL Championship 00:30 UK Loudoun vs Atlanta United 2 51 34 15 2:1 1
World » Club Friendly 04:15 UK Guadalajara Chivas (Mex) vs River Plate (Arg) 27 33 40 1:5 X2
World » Club Friendly 08:30 UK Debrecen (Hun) vs Nyiregyhaza (Hun) 53 33 14 2:0 1
World » Club Friendly 09:00 UK Sigma Olomouc (Cze) vs FK Pardubice (Cze) 47 34 19 2:1 1X
World » Club Friendly 09:00 UK Zaglebie Sosnowiec (Pol) vs Tychy (Pol) 51 34 15 1:4 1
World » Club Friendly 09:30 UK Zilina B (Svk) vs Trencin (Svk) 25 35 40 3:2 X2
World » Club Friendly 10:00 UK Brno (Cze) vs Jihlava (Cze) 42 36 22 5:2 1X
World » Club Friendly 10:00 UK Rakow (Pol) vs Opava (Cze) 22 37 41 1:0 X2
World » Club Friendly 10:00 UK Teplice (Cze) vs Sokolov (Cze) 71 26 3 5:0 1
World » Club Friendly 10:00 UK Widzew Lodz (Pol) vs Chrobry Glogow (Pol) 23 36 41 3:2 X2
World » Club Friendly 10:00 UK Zaglebie (Pol) vs Warta Poznan (Pol) 51 32 17 0:1 1
World » Club Friendly 10:00 UK Zenit Petersburg (Rus) vs Honved (Hun) 54 28 18 3:0 1
World » Club Friendly 11:00 UK Ajax (Ned) vs Aalborg (Den) 40 35 25 1:1 1X
World » Club Friendly 11:00 UK FK Krylya Sovetov Samara (Rus) vs Ostrava (Cze) 23 35 42 0:1 X2
World » Club Friendly 11:00 UK GKS Belchatow (Pol) vs Wisla (Pol) 21 33 46 2:1 X2
World » Club Friendly 11:00 UK Vejle (Den) vs Silkeborg (Den) 41 37 22 1:3 1X
World » Club Friendly 12:00 UK Altglienicke (Ger) vs Hansa Rostock (Ger) 9 29 62 2:0 2
World » Club Friendly 12:00 UK Horsens (Den) vs Hobro (Den) 45 34 21 1:1 1X
World » Club Friendly 12:00 UK Hradec Kralove (Cze) vs Varnsdorf (Cze) 48 33 19 2:2 1X
World » Club Friendly 12:00 UK Randers FC (Den) vs Aarhus (Den) 35 36 29 1:1 1X
World » Club Friendly 12:00 UK Viktoria Berlin (Ger) vs Rathenow (Ger) 46 38 16 10:2 1X
World » Club Friendly 12:00 UK Wattens (Aut) vs Bayern II (Ger) 53 34 13 4:1 1
World » Club Friendly 13:00 UK Brechin (Sco) vs Dundee FC (Sco) 8 27 65 1:2 2
World » Club Friendly 13:00 UK Energie Cottbus (Ger) vs Aue (Ger) 17 32 51 2:3 2
World » Club Friendly 13:00 UK Gyor (Hun) vs Puchov (Svk) 31 35 34 7:0 X
World » Club Friendly 13:00 UK Prostejov (Cze) vs Trinec (Cze) 39 25 36 2:2 X
World » Club Friendly 14:00 UK Karvina (Cze) vs Poprad (Svk) 40 40 20 0:1 1X
World » Club Friendly 14:00 UK Sandhausen (Ger) vs FSV Frankfurt (Ger) 61 30 9 5:4 1
World » Club Friendly 15:00 UK Crusaders (Nir) vs Ards (Nir) 61 33 6 4:1 1
World » Club Friendly 15:00 UK East Fife (Sco) vs Dundee Utd (Sco) 16 37 47 1:1 X2
World » Club Friendly 15:30 UK FK Crvena zvezda (Srb) vs Zenit Petersburg (Rus) 22 35 43 0:1 X2
World » Club Friendly 15:30 UK Rapid Vienna (Aut) vs Bohemians 1905 (Cze) 53 33 14 2:3 1
World » Club Friendly 15:30 UK Sparta Prague (Cze) vs CFR Cluj (Rou) 25 35 40 0:1 X2
World » Club Friendly 16:00 UK AC Wolfsberger (Aut) vs Kapfenberg (Aut) 59 33 8 3:2 1
World » Club Friendly 16:00 UK Plock (Pol) vs Brondby (Den) 24 37 39 1:1 X2
World » Club Friendly 16:30 UK Sigma Olomouc (Cze) vs Trnava (Svk) 40 37 23 1:2 1X
World » Club Friendly 17:00 UK Clermont (Fra) vs Orleans (Fra) 38 33 29 1:2 1X
World » Club Friendly 17:00 UK Leuven (Bel) vs Waregem (Bel) 16 32 52 3:1 2
World » Club Friendly 17:00 UK Maribor (Slo) vs Slovacko (Cze) 39 31 30 0:1 X
World » Club Friendly 17:00 UK Rijeka (Cro) vs Celje (Slo) 68 30 2 2:1 1
World » Club Friendly 18:00 UK Cercle Brugge KSV (Bel) vs Oostende (Bel) 25 37 38 1:1 X2
World » Club Friendly 18:00 UK Thes Sport (Bel) vs KV Mechelen (Bel) 20 35 45 0:3 X2
World » Club Friendly 18:08 UK LKS Lodz (Pol) vs Radomiak Radom (Pol) 45 35 20 2:2 1X
World » Club Friendly 20:00 UK Athletico-PR (Bra) vs Cerro Porteno (Par) 49 32 19 0:2 1X
World » World Cup Women 14:00 UK Italy W vs Netherlands W 30 31 39 0:2 X
World » World Cup Women 17:30 UK Germany W vs Sweden W 58 28 14 1:2 1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *